В цій статті ми обговоримо:
В даній статті спробуємо розібратися що таке споживчий кредит, на яких умовах видається і як не опинитися серед боржників.
Що таке споживчий кредит
Положення Закону України “Про споживче кредитування” регулюють загальні правові та організаційні критерії споживчого кредитування в Україні відповідно до міжнародно-правових стандартів.
Простими словами споживчий кредит – це надання фінансовою організацією грошей позичальнику на цілі, які не пов’язані з підприємництвом, тобто на його особисті потреби – на придбання дорогих товарів (побутова техніка, електроніка, меблі) і невідкладні потреби (лікування, освіту). Види споживчих кредитів
Поділяють споживчі кредити на декілька видів.
За термінами:
- короткострокові – до 1 року;
- довгострокові – понад 1 рік.
Максимальний термін споживчого кредитування складає 7 років.
За забезпеченням:
- незабезпечений,
- забезпечений.
Забезпечення можуть бути застава, порука, страхування, гарантії. Це нормальна вимога фінансово-кредитної організації. Жоден банк не вкладатиме гроші в проекти, поки не убезпечить себе від ризику неповернення і не забезпечить собі гідну прибутковість.
За цільовим призначенням:
- цільовий – на освіту, лікування, ремонт, придбання туристичної путівки;
- нецільовий.
По виду надання кредит може бути від:
- банку, мікрофінансової організації;
- організації торгівлі;
- підприємства – роботодавця позичальника;
- небанківських організацій – ломбарди, каси взаємодопомоги;
- приватних осіб.
Умови оформлення споживчого кредиту
Майже будь-який кредит можна оформити онлайн. Заповніть анкету на сайті банку та чекайте на попереднє рішення. Після схвалення з пакетом документів необхідно підійти до банку.
Яким вимогам банку мають відповідати потенційні позичальники:
- громадянство України;
- вік від 18 років та старше;
- постійний прибуток;
- стаж на одному місці роботи від 3 місяців;
- реєстрація (постійна чи тимчасова) в Україні;
- хороша кредитна історія;
- наявність телефону (стаціонарного чи мобільного).
Це основні вимоги, у якихось банках їх може бути значно менше.
Документи, які вимагають банки для надання кредиту:
- паспорт громадянина України;
- ІПН ;
- документи, що підтверджують доходи.
Треба мати на увазі, що банки, які висувають мінімальні вимоги до позичальників, дуже ризикують. А це не ті організації, які беруть на себе невиправдані ризики.
Наприклад, дехто навіть не вимагає довідки про доходи. Який висновок із цього випливає? Усі ризики закладено у відсоткові ставки. Не спокушайтеся мінімальною величиною в рекламі.
На що звернути увагу під час отримання кредиту
Будь-хто охочий взяти кредит зіткнеться з величезною кількістю пропозицій від банків. Як не помилитись у виборі?
Ми не втомлюємося повторювати зі статті в статтю, читайте всі папери, які вам дають підписувати в банку. Так, вас будуть відволікати, а іноді й квапити. Поставте стіну між собою та співробітником банку. Або одразу повідомте йому, що довго вивчатимете кожний рядок і попросіть його не заважати. Якщо спокійні умови не будуть створені, відмовтеся від послуг цього банку. На ринку досить не менш вигідних пропозицій.
На що звернути увагу при прочитанні договору:
- вивчіть повну суму кредиту – у договорі вона повинна відображатися у відсотковому та грошовому вираженні. Закон зобов’язує банки виділяти цю інформацію великим шрифтом. Повна сума включає суму кредиту, нараховані відсотки та всі комісії, які ви повинні сплатити банку відповідно до договору;
- ознайомтеся з графіком та сумою щомісячних платежів – вони можуть бути ануїтетними (однаковими) або диференційованими (зменшуються з кожним місяцем);
- передивіться які розміри штрафів та пені передбачені за прострочення платежів;
- які умови дострокового погашення.
Якщо ж все таки вирішили оформити споживчий кредит, то не поспішайте, добре подумайте. Обговоріть відповідальний крок зі своєю сім’єю. Рекомендуємо проаналізувати свої доходи і прикинути, скільки відсотків від них ви віддаватимете на погашення.
Майже у кожного банку на сайті є кредитний калькулятор, тому ще до походу в банк ви можете переглянути свої щомісячні платежі. А може краще накопичити?