Що робити, якщо витрачаєш більше, ніж заробляєш

Два варіанти виходу з подібних ситуацій

Стаття на 3 хв.

В цій статті ми обговоримо:

Якщо ви ведете бюджет та уважно слідкуєте за своїми фінансовими звітами, то помітите, що у певні місяці витрати перевищують дохід. Як це можливо?

В першу чергу це пов’язано з тим, що на перше число місяця ваші активи не дорівнюють нулю. На карті залишилися відлуння попередньої зарплати, а в гаманці готівка, яку ви берете з собою для оплати в тих місцях, де не приймають картки. Завдяки цим сумам ви можете витратити цього місяця більше, ніж у ньому ж заробили. Справа в тому, що грошові потоки перебувають у русі, а бюджет фіксує ваш фінансовий стан на конкретну дату. Наприклад, це може бути останнє число кожного місяця та року.

Питання стає цікавішим, коли витрата значно вища, ніж дохід. Зараз ми поділимось двома способами, які дозволяють витрачати більше, ніж отримали дохід. Але лише у разі крайньої потреби.

Приклад крайньої потреби

Ми впевнені, що подібні історії траплялися майже з кожним.

Стандартний понеділок. Під час обідньої перерви на роботі ви їсте хлібець і у вас відколюється зуб. Начебто не так вже й боляче, але в спробі вивчити масштаб проблеми, ви вже сильно поранили язика. Ви не знаєте, чи розвалиться зуб при наступному перекусі. Ви розумієте, що піти з роботи в середині дня, не заздалегідь попередивши, не можна. Завтра вам також на роботу. І, як завжди, ваш стоматолог працює в ті ж години, що і ви…

Після обіду ви скасовуєте всі плани на вечір і швидко шукаєте в інтернеті найближчу клініку, яка готова прийняти вас у пізній вечірній час прямо сьогодні. Але є одна проблема – зарплата зарахується на вашу картку лише завтра.

Проблема полягає в тимчасовому розриві між моментом, коли ми повинні зробити оплату, тобто витратити гроші, і моментом, коли ми маємо отримати гроші на свою картку.

Рішення

Можна запропонувати вам два варіанти виходу з подібних ситуацій, які в повсякденному житті досить регулярні. Є два рішення цієї проблеми. І якщо ви спроможні використовувати перший варіант, то другий і не знадобиться. Отже:

Рішення №1 – окрема картка з грошима на рахунку

Як тільки ви влаштовуєтесь на першу роботу, відразу заведіть карту, на якій вам необхідно накопичити ту суму, яка здатна виручити вас у разі нестачі коштів для виконання зобов’язань (оплати товарів та послуг). Суму ви повинні визначити самі, використовуючи інформацію про свою зарплату та передбачувані витрати на місяць. Відкладайте на карту стільки скільки зможете, але щомісяця. Для цієї опції варто вибрати картку з відсотками на залишок, але без обов’язкових умов щодо витрат.

Коли настає ситуація, в якій потрібно платити, а на звичайних картках коштів не вистачає, то сплачуються кошти з запасної картки. Цей спосіб дозволить вам ні до кого не звертатися по допомогу, а просто позичити необхідну суму у самого себе. Після отримання зарплати обов’язково потрібно повернути борг на цю карту.

Сума на запасний карті відокремлена від інших активів, оскільки вона одночасно і призначена для витрат, і немає їх. ЇЇ можна не враховувати ні в накопиченнях, ні в поточних сумах на рахунках, а просто додати до загального результату активів.

Рішення №2 – кредитна картка з вигідним пільговим періодом

Кредитні картки давно перестали бути чимось небезпечним. Вони дозволяють вам користуватися коштами банку та не платити за це відсотки, якщо ви повертаєте гроші вчасно. Тут все зрозуміло: чим триваліший пільговий період (він же грейс-період), тим вигідніша карта для клієнта. Запам’ятайте, що з кредитних карток невигідно знімати готівку, тому купити кавун у наметі на кошти з кредитної картки – погана ідея.

Цей спосіб більше підійде тим, кому потрібні більші суми, а також людям, які чудово справляються з урахуванням фінансів та часу і ніколи не забувають важливі дати.

Таким чином, ці варіанти використання грошей допоможуть вам вирішити поточні проблеми, не звертаючись за допомогою до друзів або родичів.

Читати ще про гроші в Україні

Відповіді на питання, які вас цікавлять

Як вибрати банк для вкладу: ставимо мету та визначаємо критерії

Як вибрати банк для вкладу: ставимо мету та визначаємо критерії

Що буде, якщо не платити кредит: наслідки та шляхи вирішення проблеми

Що буде, якщо не платити кредит: наслідки та шляхи вирішення проблеми

Пасивний дохід: що це та як його отримувати

Пасивний дохід: що це та як його отримувати

Що таке фінансова піраміда: ознаки, види та схеми роботи

Що таке фінансова піраміда: ознаки, види та схеми роботи